Důležité informace

Pobyt na čerstvém vzduchu

Naše prostory s velkou bezpečnou zahradou nám umožňují trávit čas s dětmi venku (pískoviště, zahradní domeček, tunely, odrážedla, koloběžky, míčové hry aj.), nebo se procházet po klidném okolí. Z důvodu minimalizace rizik nebezpečí úrazu a volného pohybu malých dětí nemáme na zahrádce umístěné žádné vysoké herní prvky (prolézací věže a klouzačky, sítě, houpačky, aj.). Upřednostňujeme aktivní práci s dětmi i na zahradě (hry, soutěže, venkovní řízené aktivity).

Strava

Svačinka, oběd, svačinka. Dbáme na zdravý životní styl (zdravé produkty). Pitný režim je v ceně školného. Strava se platí zvlášť. Akceptujeme stravovací návyky dětí. Po domluvě možná i nabídka specifického stravování (bezlepková strava, vegetariánská, aj.). Děti by měly mít z domova jejich oblíbený hrneček, který si poznají, aby nedocházelo k záměnám u dětí. Také máte možnost přinést vlastní stravu z domova v řádně označené nádobě.

Spánek dětí

Odpočinek je pro děti velmi důležitý, potřebují se zklidnit a načerpat síly. Děti si poslechnou pohádku a mají čas na relaxaci a uvolnění. Pokud dítě nevydrží ležet, může jít do herny, kde mu bude nabídnuta klidová aktivita. Děti si můžou přinést oblíbenou usínací hračku či polštářek.

S sebou do jeslí a školky

Bačkůrky či jinou pevnou obuv a pohodlné oblečení na hraní. Pyžámko na spinkání. Oblečení na zahradu (boty, tepláčky, mikinku, bundičku) + vše ještě náhradní (ponožky, spodní prádlo, punčocháčky, tepláčky, tričko, mikinku). Zástěrku (gumovou) na výtvarnou výchovu. Hygienické potřeby – kartáček na zuby a pastu dle vlastního uvážení rodičů, popř. plínky. Oblečení prosím řádně popište, abychom předešli případné záměně.